Szukając ślusarza, wybierz fachowca

Mówi się, że cierpimy na deficyt fachowców, że trudno wynająć specjalistów, którzy profesjonalnie przeprowadzą remont czy naprawią usterkę. Trudno nam wypowiadać się za inne branże, ale w świecie zabezpieczeń możemy opowiedzieć o sobie. A dbamy o to, by ślusarze, którzy tworzą nasz zespół, spełniali pożądane kryteria. Jaki powinien być modelowy ślusarz? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Bezcenne doświadczenie

Od ślusarza oczekujemy realizacji wielu zadań:

  • awaryjnego otwierania drzwi, sejfów, samochodów;
  • wymiany, konserwacji, naprawy, czyszczenia zamków oraz wkładek;
  • montażu technologii zabezpieczeń i kontroli dostępu;
  • doradztwa w zakresie ochrony mienia.

Co z tego wynika? Przede wszystkim potrzeba doświadczenia. Każde zlecenie oznacza indywidualne wyzwania i problemy. Profesjonalista zawsze szuka najlepszych rozwiązań dostosowanych do tej jednej, konkretnej sytuacji. Doświadczenie nie zawsze oznacza dojrzałego wieku. Można być fachowcem już w młodym wieku – to kwestia stażu pracy, zdobytych umiejętności, podejścia do zawodu. Ponieważ w grę zawsze wchodzi bezpieczeństwo klientów, a nierzadko duże pieniądze czy majątek wysokiej wartości, doświadczenie jest kluczowe, by zdobyć zaufanie klienta, a przede wszystkim wykonać dla niego usługę na najwyższym poziomie.

Warto rozmawiać

Dbamy o to, by nasze pogotowie ślusarskie zatrudniało pracowników, którzy wyróżniają się komunikatywnością w kontaktach z klientami. Wiemy, jak często wezwanie ślusarza wiąże się z kłopotami w rodzaju włamań, obaw o bezpieczeństwo bliskich czy strachem przed włamaniem. Z drugiej strony współpracujemy z firmami czy instytucjami, które oczekują merytorycznego doradztwa i 100-procentowego profesjonalizmu. Wiemy, że ślusarstwo nie jest fachem, o którym wszyscy mają identyczne pojęcie. Dlatego staramy się obrazowo opisywać podejmowane czynności, a także narzędzia i produkty, których używamy, by osiągnąć cel: zwiększenie bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Ambicja rzecz cenna

Kolejną sprawą jest ambicja. Są fachowcy, na przykład ślusarze, którzy trzymają się swojej wąskiej specjalizacji i ani myślą nadążać za nowszymi technologiami czy nowinkami. Od profesjonalisty wymaga się dziś nieco więcej. Dobrze jest być ambitnym, ponieważ ta ambicja pcha do nieustannego rozwoju i udoskonalania. Specjaliści powinni brać udział w szkoleniach, zdobywać kolejne certyfikaty, szukać dróg rozwoju we we współpracy z kolejnymi podmiotami. Tylko wtedy są w stanie nadążać za trendami i oferować najbardziej konkurencyjne usługi na danym rynku.

Etyka i zaufanie

Każde pogotowie zamkowe musi zatrudniać osoby, które wykazują się daleko idącą dyskrecją i etyką pracy. Nie mówimy tylko o uczciwym wykonywaniu powierzonych zadań, ale również zachowywaniu tajemnic. Jeżeli ktoś płaci za awaryjne otwieranie luksusowego samochodu, wypełnionego cenną zawartością sejfu czy mieszkania, w którym znajdują się cenne rzeczy, oczekuje, że ten obraz nie stanie się przedmiotem plotek czy powszechnie przekazywanej wiedzy. Ślusarz często ma do wykonania bardzo dyskretne i specyficzne zadania. Trzeba mu zaufać, ale na zaufanie się pracuje.

Precyzja w każdym calu

Nie trzeba dodawać, że ślusarz pracuje w bardzo specyficznych warunkach i na niezwykłej materii. Zamki, by działały prawidłowo, muszą być perfekcyjnie stworzone lub naprawione. To wymaga precyzji i umiejętności delikatnego, a jednocześnie zdecydowanego działania. Tylko drobiazgowe i uważne podejście owocuje skutecznym serwisem.

Mobilnie, czyli nowocześnie

Wiesz, czym różni się pogotowie ślusarskie od zwykłego punktu zamkowego? Ślusarz na telefon może przyjechać do Ciebie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Naprawa zamków czy drzwi może tego wymagać. Jeśli jest w stanie dopasować się do Twojego harmonogramu, wiesz, że możesz na niego liczyć w dosłownie każdej chwili.
Mówimy o ślusarzu idealnym? A może o takim, który pracuje w naszym serwisie zamków? Napisz lub zadzwoń choćby w tym momencie. Doradzimy, umówimy się na serwis lub za chwilę wsiądziemy w samochód i dojedziemy pod wskazany adres na pilną naprawę lub awaryjne otwieranie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 9 =