Szybki dojazd – 30 minut

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

POSIADAMY LICENCJĘ POLICJI

phone-icon

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

POSIADAMY LICENCJĘ POLICJI

Zamki do drzwi

ZAMKI DO DRZWI

Zamki do drzwi stanowią podstawowe zabezpieczenie Twojego domu, mieszkania, miejsca pracy czy samochodu. W każdym przypadku warto zadbać o maksymalne bezpieczeństwo. Mamy tego świadomość, dlatego proponujemy sprzedaż asortymentu do drzwi o najwyższej trwałości i wytrzymałości wraz z montażem lub wymianą.

Maksymalne bezpieczeństwo

Na rynku istnieje bardzo dużo zabezpieczeń wielu mniej lub bardziej renomowanych producentów. Na wstępie warto zaznaczyć, że nie istnieje stuprocentowa gwarancja bezpieczeństwa. Żaden producent i żadna firma usługowa nie może poświadczać, że dane rozwiązanie daje 100% gwarancję ochrony przed włamaniem, co nie zmienia faktu, że należy dołożyć wszelkich starań, aby dać maksimum pewności. Zasadniczą rolę odgrywają: konstrukcja, materiał, technologia oraz montaż.

Jaki zamek wybrać

Warto wiedzieć, jaki asortyment najlepiej spełnia swoją rolę. Eksperci są zgodni, że optymalnym rozwiązaniem jest wybór dwóch produktów – jeden ryglujący, a drugi w skrzydle. Nie zapominaj, że drzwi uchylają się w różne strony, dlatego na rynku dostępne są lewe i prawe – lepiej ich nie mylić.

W tzw. zamkach centralnych znajdują się wkładki bębenkowe – nadają się do wymiany, jeśli zajdzie taka potrzeba, np. z powodu awarii czy utraty kluczy. Hartowane elementy bądź zapadki skutecznie chronią przed amatorskim włamaniem. Wybierając wkładkę, należy mieć na uwadze przede wszystkim grubość skrzydła. Niektóre z nich zawierają specjalny system kodowania i awaryjny klucz.
Zwróć uwagę na oznaczenia dotyczące klasy bezpieczeństwa. Nie warto inwestować w najtańsze i najsłabsze produkty, ponieważ w dużej mierze od ich jakości zależy bezpieczeństwo mieszkańców Twojego domu.

Całodobowa wymiana zamków

Jako wykwalifikowany zespół ślusarzy z doświadczeniem, odnajdujemy dla Ciebie najlepsze zabezpieczenia, które odpowiadają Twoim potrzebom. Dobieramy je pod kątem Twoich oczekiwań, możliwości finansowych oraz indywidualnych wymagań. Zapewniamy szeroką ofertę różnych modeli wyprodukowanych przez sprawdzone firmy i marki cieszące się dobrą reputacją.

Jeżeli z jakichś powodów chcesz nabyć nowe bezpieczne zabezpieczenia, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami już teraz – wspólnie znajdziemy właściwe dla Ciebie rozwiązania.

Biorąc pod uwagę sposób montażu, wyróżnia się dwie podstawowe kategorie zamków: wpuszczane i nawierzchniowe. Sprawdź, czym się one charakteryzują, jak działają i jakie jest ich zastosowanie, a także dowiedz się, czy istnieją jeszcze jakieś inne rodzaje.

Zamki wpuszczane

Wpuszczane, jak sama nazwa wskazuje, montowane są w drzwiach, dzięki czemu można je otworzyć zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Są one bardzo popularne, montuje się je w domach, mieszkaniach, biurach, budynkach użyteczności publicznej itp. Mechanizm ich działania  polega na tym, że po przekręceniu klucza lub naciśnięciu na klamkę opuszcza się zapadka, zastawka, wkładka bądź zasuwka, blokuje  i uniemożliwia otwarcie. Do tej kategorii zaliczają się także wielopunktowe składające się z kilku zamontowanych jednocześnie mechanizmów ryglujących.

Zamki nawierzchniowe

Druga grupa to nawierzchniowe, zakładane wyłącznie po jednej stronie drzwi. Wykorzystuje się je w drzwiach wejściowych, a także w starych i wysłużonych lub bardzo cienkich drzwiach, w których nie da się zastosować innych rozwiązań. Nawierzchniowe posiadają mechanizm bębenkowy, co zapewnia wysoki poziom zabezpieczenia. Podobnie jak wpuszczane, mogą być wyposażone w zapadkę, zasuwę lub zapadkę i zasuwę jednocześnie.

Inne rodzaje

Podział na wpuszczane i nawierzchniowe jest najbardziej podstawowy, ale niejedyny. Wchodząc bardziej szczegółowo w kwestię kategoryzacji, można jeszcze wyróżnić produkty atestowane i nieatestowane – te pierwsze są oczywiście znacznie lepsze i droższe – a także mechaniczne, czyli otwierane poprzez uruchomienie fizycznego mechanizmu i elektroniczne, które otwiera się za pomocą specjalnej karty lub kodu.