Podstawowe wyposażenie ślusarza

Wiele osób zastanawia się, co sprawia, że ślusarze są tak skuteczni w swojej pracy – zarówno stacjonarnej, jak i mobilnej. Odpowiedź nie powinna szczególnie zaskakiwać: obok doświadczenia i umiejętności szczególnie potrzebny jest dostęp do nowoczesnych i sprawdzonych narzędzi. Dowiedz się, co stanowi podstawowe wyposażenie ślusarza. Przekonasz się, że w większości nie są to narzędzia, które znajdują się w każdej domowej skrzynce.

Wyposażenie warsztatu

Zanim przejdziemy do wyposażenia dla pracowników mobilnych, czyli ślusarzy specjalizujących się w awaryjnym otwieraniu i szybkim naprawianiu zamków, zacznijmy od narzędzi, które są potrzebne w punkcie stacjonarnym, czyli warsztacie.

Każdy fachowiec potrzebuje profesjonalnego stanowiska roboczego i sporej przestrzeni na specjalnym stole ślusarskim. Oprócz tego, zawsze potrzebne są imadła (spotyka się zarówno równoległe, jak i zawiasowe), a także jak najwięcej przydatnych urządzeń pomiarowych, które pozwalają na niespotykaną wręcz precyzję i dokładność. Tradycyjny ślusarz ma pod ręką piły, szlifierki, nożyce i inne sprzęty, dzięki którym jest gotowy przyjąć wiele różnorodnych zleceń, których nie zrealizowałby nawet zapalony majsterkowicz. Podczas zakupu narzędzi bardzo istotną rolę odgrywa jakość materiałów użytych do produkcji. Fachowiec musi mieć pewność, że zrealizuje zamówienie dokładnie i według potrzeb klienta.

Dlatego zaglądając czasem do tradycyjnego, być może nieco zakurzonego warsztatu ślusarskiego, nie oczekujmy sterylnych i przestronnych przestrzeni. Pomieszczenie zawalone różnej wielkości urządzeniami i narzędziami jest świadectwem bogatego, przydatnego wyposażenia fachowca, który wie, co z tym zrobić.

Wyposażenie ślusarza w terenie

Jeżeli korzystasz z usług takich firm, jak Pogotowie Zamkowe lub Serwis Zamków, nie spodziewaj się, że fachowiec przyjedzie z ciężarówką pełną narzędzi. Wręcz przeciwnie – na błyskawiczne i doraźne zlecenia zabiera się ograniczoną liczbę sprzętów, aczkolwiek ich odpowiedni dobór pozwala w pełni zrealizować powierzone zadanie, bez najmniejszego uszczerbku dla jakości usługi.

Pod ręką przydają się przede wszystkim narzędzia służące do awaryjnego otwierania zamków. Korzystają z nich nie tylko ślusarze, ale również technicy odpowiedzialni za zabezpieczanie budynków, strażacy czy funkcjonariusze wybranych służb. Narzędzia lock-pickingowe są tworzone dla specjalistów, którzy wykorzystują te technologie, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie lub zwyczajnie, pomagać ludziom w kryzysowych sytuacjach. Zainteresowani mogą być także pasjonaci otwierania zamków (tak, są tacy hobbyści i wcale nie mówimy o włamywaczach!).

Wśród narzędzi dla ślusarzy pracujących nad nietypowymi zleceniami można wymienić:

  • wiertarki, szlifierki;
  • wytrychy;
  • gwintowniki;
  • frezy;
  • otwornice;
  • narzędzia do wymontowywania cylindrów;
  • zgniatacze do eurocylindrów;

i różnego rodzaju gotowe zestawy, które można zamówić w specjalistycznych sklepach. Ich cena jest często wysoka, co stanowi jeszcze jeden argument na rzecz wynajmowania fachowców, a nie samodzielnych prób otwierania zatrzaśniętych, niedostępnych drzwi.

Pamiętaj, że wszystkie awarie zamków i niecodzienne sytuacje związane z bezpieczeństwem najlepiej rozwiązywać przy pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Zaufaj ślusarzom, którzy w trybie całodobowym mogą przyjechać do Twojego domu lub biura, by od ręki rozwiązać każdy problem i przywrócić tak niezbędne poczucie bezpieczeństwa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *