Jak wybrać i skonfigurować system Master Key

Systemy Master Key cieszą się coraz większą popularnością – z wielu względów, które za chwilę podkreślimy. Dowiedz się, co powinno decydować o wyborze konkretnego rozwiązania, a także o czym pamiętać w trakcie konfiguracji technologii.

Master Key – mnogość korzyści do każdego budynku

Kontrola dostępu jest jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa budynków – zarówno tych starszych, jak i świeżo wybudowanych. System Master Key oznacza wiele korzyści, między innymi:

  • ograniczenie kluczy do minimum (koniec z pękami dzwoniącymi w kieszeniach i torbach!);
  • możliwość nieograniczonej modyfikacji pod kątem indywidualnych potrzeb;
  • zwiększone bezpieczeństwo obiektu;
  • większą kontrolę nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń;
  • możliwość dorabiania kolejnych kluczy i wkładek, nawet po latach od założenia systemu.

Tak nowoczesna formuła kontroli dostępu nie wymaga dodatkowego zasilania, jest także stosunkowo prosta w montażu. O Master Key warto pomyśleć w trakcie budowy lub remontu już istniejących obiektów. Wygoda tego rozwiązania znajduje zastosowanie w świecie gastronomii, hotelarstwa, sportu czy biznesu. Kluczowymi odbiorcami Master Key są deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe.

Obecnie standardem jest blok, w którym mieszkaniec ma 1 lub 2 klucze zamiast całego pęku. A administrator obiektu? Tym bardziej nie przypomina klucznika, ponieważ dysponuje specjalnym kluczem generalnym, który otwiera wszystkie drzwi. Do skonfigurowania wystarczy wstawienie drzwi z zamkiem PZ i wkładką bębenkową EURO.

Podczas wybierania systemu Master Key warto zwracać uwagę na:

  • zakres i długość gwarancji;
  • klasę antywłamaniową wkładek;
  • możliwość dopasowania długości wkładek do konkretnych potrzeb.

Wkładki muszą być zamontowane prawidłowo, inaczej wkładki nie będą działały zgodnie z oczekiwaniami, a dostęp do konkretnych pomieszczeń może stać się bardzo utrudniony. Jeżeli system konfiguruje się w dopiero budowanym obiekcie, należy poczekać do zakończenia wszystkich prac, których skutkiem jest pylenie i zanieczyszczanie powietrza. Drobinki brudu i kurzu w środku wkładki znacznie przyspieszają bowiem jej zużycie.

Rozbudowywanie systemu można zaplanować na jeden dzień lub kilka etapów. Hierarchia dostępu powinna być szczegółowo zaplanowana w oparciu o dalekosiężną perspektywę i znane potrzeby. Nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa, dlatego zapasowe klucze powinny być w posiadaniu nie tylko administratora budynku, ale również służb oraz w depozycie systemu przeciwpożarowego.

Istnieją także rozwiązania elektromechaniczne, które łączą zalety standardowych i nowoczesnych sposobów kontroli dostępu. Warto rozważyć je w obiektach objętych szczególną ochroną. Nawet najlepsze systemy są narażone na zniszczenie, jeżeli użytkownicy obiektu nie będą przestrzegać podstawowych zasad. Klucze muszą być wprowadzane delikatnie, a drzwi oraz zamek nie mogą być szarpane. Żeby wkładki na dłużej zachowały swoje właściwości, powinny być regularnie konserwowane.

Prawidłowy wybór i konfiguracja systemu Master Key

Aby mieć pewność co do najwyższej jakości systemu Master Key i jego prawidłowego zainstalowania, całe zlecenie warto powierzyć certyfikowanej, autoryzowanej firmie serwisowej, takiej jak Pogotowie Zamkowe. Doświadczeni, wykwalifikowani ślusarze dysponują przeglądem całej branży i wiedzą, jak projektować i wstawiać wkładki antywłamaniowe tworzące zastosowanie  klucza generalnego. Skorzystaj z fachowej pomocy, żeby cieszyć się wygodą i lepszą kontrolą obiektu!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *