Szybki dojazd – 30 minut

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

POSIADAMY LICENCJĘ POLICJI

phone-icon

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

POSIADAMY LICENCJĘ POLICJI

Awaryjne otwieranie zamkÓw - cennik

AWARYJNE OTWIERANIE ZAMKÓW

Na czym polega awaryjne otwieranie zamków? Ile kosztuje? Te pytania zadają sobie nie tylko załamani posiadacze drzwi, których nie mogą aktualnie otworzyć. Warto wiedzieć, co zrobić w tak nietypowej i kłopotliwej sytuacji, dlatego koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Przyczyny zatrzaśnięcia zamków

Zamek to dość ogólne pojęcie i wcale nie mówimy o historycznej budowli. Zamki są podstawowym zabezpieczeniem drzwi – od domu, samochodu czy sejfu. Niektóre są nawierzchniowe, inne wpuszczane, dla laika te wszystkie podziały, oznaczenia i opisy mogą być dość skomplikowane. Inna rzecz, że każdy z nas korzysta z zamków, mniej lub bardziej świadomie. Dlatego każdy powinien wiedzieć, co zrobić w przypadku zatrzaśnięcia drzwi. Jaka może być przyczyna tak dziwnej sytuacji?

  • Pozostawienie klucza w środku i uruchomienie zabezpieczeń (głównie w przypadku samochodów).
  • Awaria zamka z powodu upływu lat, mechanicznego ataku, zepsucia jednej z części.
  • Niemożność otwarcia wynikająca ze zgubienia lub kradzieży klucza.

W każdym z tych przypadków potrzebujesz wykwalifikowanego ślusarza, który dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem w podobnych przypadkach.

Na czym polega awaryjne otwieranie

Wiesz, jak otwiera się zatrzaśnięty zamek? Nie, nie używa się siły, na przykład wyważając drzwi z futryn czy wybijając szybę w samochodzie. To po prostu kwestia doboru odpowiednich narzędzi. To nic innego, jak specjalistyczny sprzęt, który ślusarzowi pozwala łamać zabezpieczenia i… włamywać się do Twojego domu czy pojazdu, oczywiście w kontrolowany i legalny sposób. Na przykład nasze pogotowie zamkowe dysponuje licencją policji. Dostęp do narzędzi lock-pickingowych jest utrudniony, trzeba także wiedzieć, jak się ich używa. Wszystko to składa się na fakt, że w sytuacji zatrzaśnięcia najlepiej zadzwonić po specjalistę, a nie próbować rozwiązań siłowych, z których najczęściej jest więcej szkody, niż pożytku.

Cena usługi

Zapewne nie zdziwi Cię informacja, że nie obowiązuje jeden i stały cennik dla wszystkich możliwych zamków (jeśli chodzi o ich wymianę czy awaryjne otwieranie). To wszystko zależy od rodzaju zamka i wkładki, a także miejsca, z którego dzwonisz.Dla warszawiaków i mieszkańców okolicznych miejscowości mamy dobrą wiadomość. Dojazd jest wliczony w cenę usługi. Pracujemy w trybie 24/7 (po wcześniejszym umówieniu), dlatego możemy pomóc w kryzysowej sytuacji na podstawie jednego telefonu, błyskawicznie i skutecznie.

Jakie są ceny awaryjnego otwierania zamków? Znów: „to zależy”! W przypadku samochodów zaczynamy od 100 złotych w standardowych przypadkach i 200 złotych w przypadku podwójnie ryglowanych zamków (o większym stopniu skomplikowania). Z kolei awaryjne otwieranie domu, mieszkania lub biura może wiązać się z koniecznością zamontowania nowej wkładki lub nowego zamka. Wtedy koszt części, usług i dojazdu zaczyna się od 100 złotych (wkładki zwykłe), ale rośnie wraz z jakością zamka lub wkładki (klasa C oznacza koszt od 180-300 złotych).Cennik awaryjnego otwierania:

  • zamków/wkładek zwykłych – od 100 złotych;
  • zamków/wkładek atestowanych w klasie C – od 180 złotych;
  • drzwi zwykłych – od 120 złotych;
  • drzwi antywłamaniowych – od 180 złotych;
  • awaryjne otwieranie zamków samochodowych – od 100 złotych;
  • awaryjne otwieranie zamków samochodowych podwójnie ryglowanych – od 180 złotych.

Jeżeli chodzi o awaryjne otwieranie zamków, w naszej firmie znajdziesz wykwalifikowane wsparcie. Wiemy, jak otwierać drzwi pojazdów, sejfów czy domów. Wystarczy jeden telefon i ruszamy pod wskazany adres.