W poniższym wpisie zastanowimy się nad bardzo ważną kwestią domowego (i nie tylko…) bezpieczeństwa. Interesuje nas szczególnie awaryjne otwieranie zamka w drzwiach. Kiedy jest niezbędne? Jak je przeprowadzić? O czym nie zapominać? Co jeszcze zdarza się awaryjnie otwierać? Poznaj odpowiedzi na te pytania!
1. Nie tylko drzwi mieszkania
Usługa, którą najłatwiej scharakteryzować jako awaryjne otwieranie zamka, okazuje się szczególnie istotna w kontekście domowego życia. Warto jednak pamiętać, że zatrzasnąć mogą się nie tylko drzwi mieszkania, ale również samochodu czy sejfu. W każdym przypadku sprawa bynajmniej nie wydaje się zabawna, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo.
Zatrzaśnięte mieszkanie może być skutkiem zgubienia kluczy, poważnej awarii mechanizmów lub innej, niecodziennej i raczej nieprzewidzianej sytuacji. Stosunkowo łatwiej zamknąć na amen samochód, ponieważ wystarczy do tego dosłownie chwila nieuwagi. Nietrudno o zostawienie kluczyków w stacyjne, bagażniku albo na fotelu. Jeżeli szyba nie jest uchylona, kłopoty gwarantowane.
Równie łatwo wskazać konsekwencje zatrzaśniętego sejfu. Z reguły wykorzystuje się go do przechowywania ważnych dokumentów, pieniędzy czy przedmiotów szczególnego znaczenia i nie można pozwolić sobie na brak dostępu do nich.
2. Czy da się samodzielnie
Awaryjne otwieranie zamka w drzwiach nie należy do umiejętności, których uczymy się w szkole czy z pokolenia na pokolenie. Dlatego bardzo trudno poradzić sobie z podobną awarią osobiście, by nie powiedzieć – nie ma na to większych szans.
Oczywiście, w przypadku drzwi do mieszkania możesz po prostu użyć siły i spróbować je wyważyć. Pamiętaj jednak, że to niszczy zawiasy i jest niebezpieczne. Umówmy się, taką taktykę należy przyjąć wyłącznie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia.
Jeśli chodzi o sejfy, to nie będąc fachowcami, w zasadzie nie mamy żadnych szans. Co do samochodu, można ryzykować i wybijać szybę, jednak znów: to spore niebezpieczeństwo i dla zdrowia, i dla auta, a poza tym wymiana przeszklenia jest droga i nieopłacalna. Lepiej poczekać… no właśnie, na co?
3. Zadzwoń po Pogotowie Zamkowe
Gdy zatrzaśnięte drzwi uniemożliwiają dostanie się do domu, pojazdu lub sejfu, nie należy zwlekać ani zbędnie się denerwować. Mieszkając w Warszawie lub jej okolicach, wystarczy wyjąć telefon i czym prędzej zadzwonić po Pogotowie Zamkowe – doświadczoną ekipę fachowców, dla których awaryjne otwieranie zamka to codzienność.
Poza tym jako Pogotowie Ślusarskie:
- sprzedajemy, wymieniamy, montujemy i naprawiamy zamki;
- oferujemy usługi ślusarsko-spawalnicze;
- wyciągamy złamane kluczyki ze stacyjek i wkładek;
- konserwujemy mechanizmy zabezpieczające;
- pomagamy w wyborze i montażu najlepszych rozwiązań antywłamaniowych;
- prowadzimy serwis gwarancyjny, pogwarancyjny i powłamaniowy.
Co najważniejsze, pracujemy w trybie całodobowym i nieustannie jesteśmy w zasięgu jednego połączenia telefonicznego. Gdy drzwi są zatrzaśnięte, trzeba działać zdecydowanie. Najlepiej z pomocą fachowca, który dysponuje doświadczeniem i profesjonalnymi narzędziami!