Sejf – idealny sposób na przechowywanie wartościowych przedmiotów

Nie tylko najzamożniejsi dysponują cennymi przedmiotami, na których im zależy. Wciąż wielu z nas nie bierze pod uwagę dość oczywistego elementu wyposażenia domu: sejfu. A przecież to idealny sposób na przechowywanie wartościowych rzeczy. Dzięki temu artykułowi poznasz rodzaje, najważniejsze korzyści i porady dotyczące zakupu oraz używania sejfów. Zapraszamy!

Sejf – niedoceniany, a przydatny w wielu domach

Kasy pancerne są wykonywane z najróżniejszych materiałów, w odmiennych rozmiarach. Pamiętaj, aby kupować je w konkretnym celu, dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników. Kolorystyka, dodatkowe funkcje? Oczywiście, wybór na rynku jest bardzo szeroki. Kasy pancerne  mogą stanowić naturalny i widoczny punkt wyposażenia gabinetu, ale równie dobrze być skrzętnie ukryte w ścianie, za obrazem lub wewnątrz któregoś z mebli. Modele do zabudowania dzięki swojej specyfice są dodatkowym zabezpieczeniem.

Najczęściej tworzy się kasy pancerne zamykane na klucz lub kod. Muszą one chronić nie tylko przed nieautoryzowanym otwarciem, ale również przed uszkodzeniem mechanicznym, spaleniem czy zniszczeniem pod wpływem użycia chemii. Im wyższa jakość zastosowanej stali, tym większa pewność, że produkt spełni oczekiwania w godzinie próby. W kontekście bezpieczeństwa ważne są także zamki sejfowe i ich jakość.

W większości domów sejf nie musi być obszerny. Najczęściej chcemy w nim przechowywać:

  • większą ilość gotówki;
  • poufną korespondencję;
  • testamenty i ważne dokumenty;
  • broń;
  • biżuterię i cenne zegarki;
  • monety kolekcjonerskie;
  • szczególnie cenne lub ukrywane przedmioty.

Im cenniejsza zawartość, tym większa motywacja do zainwestowania w naprawdę wysokiej klasy kasa pancerna, którego nie da się zniszczyć w prosty i szybki sposób. Warto podkreślić, że posiadanie kasy pancernej zwiększa poczucie bezpieczeństwa nawet w przypadku, gdy nie jesteśmy szczególnie narażeni na zainteresowanie złodziei czy nieprzychylnych osób. Po prostu czujemy się lepiej, gdy wiemy, że coś jest zamknięte na kod lub klucz i choćby przez przypadek nie wpadnie w niepowołane ręce (np. gości naszego domu lub mieszkania).

Sejf kupisz w:

  • specjalistycznych sklepach stacjonarnych;
  • sklepach internetowych;
  • dyskontach budowlanych.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się ze specjalistą, a także dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną oraz certyfikatami, które podkreślają, a zarazem potwierdzają antywłamaniowy charakter produktu.

Najważniejsze korzyści z posiadania sejfu

1. Chronisz przedmioty przed niepożądanym dostępem

Pewne przedmioty możesz chować do sejfu nie tylko w obawie przed kradzieżą, ale również przed dostępem domowników, np. dzieci. Przechowując w domu broń, gotówkę lub lekarstwa, z oczywistych względów możesz nie chcieć, żeby kilkuletnia pociecha dostała się do nich przez przypadek. Dla dobra bliskich czasami warto pewne rzeczy ukrywać.

2. Minimalizujesz straty przy włamaniu

Nawet jeżeli Twój dom stanie się celem włamywaczy, kasa pancerna zwiększa szanse, że straty nie będą zbyt dotkliwe. Co innego pospiesznie zgarnąć cenne przedmioty leżące na widoku, a co innego głowić się nad profesjonalnym sejfem, do którego otwarcia potrzeba specjalistycznych narzędzi, dużej wiedzy, a przede wszystkim czasu, którego złodzieje zazwyczaj nie mają zbyt wiele.

3. Renegocjujesz wysokość ubezpieczenia

Jeżeli ubezpieczasz swoje mienie, posiadanie sejfu może wpłynąć na korzystniejszą cenę, ponieważ budzisz większe zaufanie towarzystwa – pokazujesz, że robisz wszystko, żeby ochronić cenne przedmioty przed ich utratą.

4. Zabezpieczasz przedmioty na wypadek pożaru i zalania

Wysokiej jakości kasa pancerna wytrzymają nawet pożar lub zalanie domu. Oba przypadki może nie zdarzają się często, ale zdecydowanie warto być na nie przygotowanym. Nawet gdy stracisz cenne mienie, ukryta gotówka czy dokumenty przetrwają.

5. Sprzyjająca cena

Zwiększony popyt na sejfy, ich szeroka dostępność i rosnąca konkurencja wśród producentów – to wszystko sprawiło, że ten specyficzny przedmiot przestał być wyłączną domeną banków i firm. Dziś nawet dysponując skromniejszym budżetem, możesz zainwestować w podobne rozwiązanie.

Konserwacja i awaryjne otwieranie

Aby kasa pancerna sprawdziła się w swojej roli i służył dziesiątki lat bez żadnych awarii, należy stosować się do wszystkich wytycznych producenta. Szczególnie w przypadku modeli wyposażonych w zamek, trzeba dbać o mechanizm, korzystając z zaleceń.

A co w sytuacji awaryjnej, kiedy zgubisz klucz lub zapomnisz kodu dostępu? Wtedy potrzebujesz wsparcia kompetentnego, ale i dyskretnego ślusarza oferującego awaryjne otwieranie sejfów. W Warszawie i okolicach fachowców, którzy znają się nie tylko na wymianie zamków, systemach master key czy awaryjnym otwieraniu samochodów, zatrudnia nasza firma. Nasz zespół działa przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, pomagając już po jednym telefonie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *