Jak otworzyć samochód bez kluczyka

Otwieranie auta bez kluczyka

Niemal każdy kierowca poznał ten schemat – chwila rozproszonej uwagi, pomyłka, pośpiech i w najmniej odpowiednim momencie kluczyki zostają w zatrzaśniętym pojeździe. Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że nie mamy przy sobie zapasowego klucza. Co w takiej sytuacji? Czy wybijać szybę? Absolutnie, to zadanie z kategorii ostatecznych. Na dobry początek warto spróbować otworzyć drzwi samodzielnie.

Sposób numer 1

Możesz spróbować włamać się do własnego samochodu wykorzystując metodę wymagającą cierpliwości, kawałka drutu oraz czegoś, co pozwoli chociaż odrobinę rozszczelnić drzwi (chyba, że szyba jest minimalnie opuszczona). Wystarczy wsunąć drucik i spróbować podnieść bolec, który służy blokadzie drzwi. Przy odrobinie szczęścia, opanowaniu i dokładności powinno się udać.

Sposób numer 2

Jeżeli manipulacja drucikiem nie przynosi spodziewanego efektu, warto spróbować powtórzyć manewr z metalowym wieszakiem, który przy użyciu odpowiedniej siły łatwo przemodelować na prosty drut z haczykiem na końcu. Minimalnie odegnij drzwi, aby wsunąć pręt z haczykiem, którym można spróbować otworzyć blokadę, klamkę, a nawet zamek w bagażniku.

Sposób numer 3 – najbezpieczniejszy

Stosunkowo najłatwiejszą metodą szybkiego i bezproblemowego rozwiązania sytuacji z zatrzaśniętym autem będzie zadzwonienie po wykwalifikowana firmę, która otwiera zamki w samochodach przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Bez uszkodzeń i sprawie – tak chyba będzie najbezpieczniej.

Ewentualne zniszczenia

Jeżeli próbujesz samodzielnie otworzyć zatrzaśnięte drzwi w aucie istnieje duże ryzyko wyrządzenia mimowolnych szkód, których cena może być zbyt wysoka. Wewnętrzne mechanizmy drzwi, klamka, zamek, uszczelka, a przede wszystkim lakier – wymiana tych elementów kosztuje. Szczególnie wybicie szyby może wiązać się z odczuwalnymi stratami. W przypadku nowszych aut oszklenie kosztuje więcej, niż profesjonalna usługa otworzenia zamku.

Fachowe usługi 24/7

Jesteśmy wykwalifikowani w dziedzinie otwierania zamków w zatrzaśniętych samochodach. Nie potrzebujemy kluczyka, aby dostać się do dowolnego auta nie powodując przy tym szkód. Jesteśmy dostępni przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, działając na obszarze Warszawy i jej okolic. Potrafimy otworzyć każdy pojazd, niezależnie od producenta czy roku produkcji. Oferujemy kompleksowe usługi związane z awarią zamków w aucie – od zatrzaśnięcia, po odblokowanie stacyjki czy wyjęcie resztki złamanego klucza.

Jako doświadczona firma zarejestrowana w branży ślusarskiej możemy posługiwać się metodami znanymi jako lockpicking, pozwalającymi otwierać samochody bez dodatkowych uszkodzeń i śladów.

Jak nie dopuścić do zatrzaśnięcia

Po pierwsze zawsze miej zapasowy klucz w tym samym, bezpiecznym, dobrze znanym sobie miejscu. Nie posiadasz go? Lepiej zawczasu zadbaj o kopię, może przydać się w każdej chwili. Wyciągasz coś z bagażnika? Miej kluczyki przy sobie, nie zostawiaj ich w środku, nawet na chwilę! Niemożność otwarcia własnego samochodu wiąże się z wieloma niedogodnościami. Szczególnie nowsze modele wyposażone w systemy elektroniczne są wrażliwe na kluczyki zostawione w stacyjce i potrafią zablokować auto w najmniej pożądanym momencie.

Jak wybrać ślusarza

Zastanawiasz się, czyje usługi wybrać? Zaufaj tym, którzy oferują ryczałt – stałą stawkę, bez uzależnienia od czasu pracy. W tym drugim przypadku skąd masz wiedzieć, czy wycena jest adekwatna do włożonego wysiłku, a jakość usługi najwyższa z możliwych? Prawdziwy fachowiec nie patrzy nerwowo na zegarek, ale szuka najlepszych rozwiązań i koncentruje się na powierzonym zadaniu. Nowoczesne pogotowia zamkowe nieustannie szkolą się w zakresie najnowszych rozwiązań bezpieczeństwa, także wymieniają sprzęt na lepszy i bardziej dopasowany do aktualnych potrzeb klientów.

Kwestia bezpieczeństwa

Zastanawiasz się, dlaczego niektóre auta, tak jak np. Volkswageny czy Audi, są kradzione częściej niż inne? Szczegół tkwi w zabezpieczeniach. Im bardziej proste i powtarzalne technologie, tym łatwiej złodziejom dokonać kolejnych kradzieży. Co ciekawe, producenci celowo umożliwiają pewne niestandardowe zachowania ułatwiające otwarcie samochodu bez kluczyków, ale robią to z myślą o klientach, którzy zatrzaskują auta i nie mogą się do nich dostać. Warto pamiętać, że w przypadku nowych pojazdów, które mają jeszcze gwarancję – ceny salonu za wyrobienie nowych kluczyków mogą być bardzo wysokie; na tyle, że bardziej opłaca się wezwać profesjonalnego fachowca.

Przyczyny problemów z zamkiem samochodowym

  • Długotrwały brak eksploatacji.
  • Zepsuta lub zużyta bateria w kluczyku.
  • Niepodejmowanie działań konserwujących.

Co zrobić po zgubieniu klucza

Zgubiłeś klucz do samochodu i nie masz zapasowego egzemplarza? Sytuacja nie jest szczególnie problematyczna w przypadku starszych modeli – klucz da się dorobić analizując zamek. Gorzej z nowszymi autami, które wymagają użycia immobilisera i, co się z tym wiąże, specjalnego zaprogramowania. Indywidualne kody są zapisywane w książeczkach serwisowych. Jeśli nie posiadasz żadnego numeru, udaj się do Autoryzowanej Stacji Obsługi. Co ważne – zdobycie nowych kodów nic nie kosztuje, a jedyne formalności sprowadzają się do pokazania dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz dowodu rejestracyjnego. Gdy dysponujesz już odpowiednimi kodami, wykwalifikowany ślusarz jest w stanie przygotować nowy klucz. Dorabianiem kluczy zazwyczaj zajmują się także dilerzy samochodów, ale ich cennik zdecydowanie zniechęca większość kierowców.

Profesjonalne usługi – pogotowie zamkowe

Podsumowując – na wszystkie problemy związane z zamkiem lub kluczykiem w samochodzie jest w stanie szybko i profesjonalnie zareagować warszawski Serwis Zamków. Przy użyciu odpowiednich narzędzi otworzymy każde auto. Korzystamy z doświadczenia i nieustannego rozwoju kwalifikacji naszego zespołu. Pozostajemy dyspozycji przez całą dobę i cały tydzień. Bez śladów i zniszczeń – otworzymy każdy zamek. Zadzwoń – pomożemy!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + eight =