Klucz generalny, czyli system Master Key bez tajemnic

Interesując się branżą budowlaną czy poszukując nowoczesnych zabezpieczeń, coraz częściej można natknąć się na pojęcie „master key” czy „klucza generalnego”. O czym mowa? Wyjaśnijmy najważniejsze zagadnienia związane z tym rozwiązaniem. Wskażmy korzyści, ale i możliwości szerokiego zastosowania.

Popularne, powszechne rozwiązanie

System Master Key znajduje zastosowanie m.in. w:

  • przedszkolach, żłobkach, szkołach i budynkach uczelnianych;
  • hurtowniach i magazynach;
  • kamienicach, blokach i apartamentowcach;
  • zakładach przemysłowych;
  • sklepach i galeriach handlowych;
  • szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznych;
  • dużych domach jednorodzinnych z innymi obiektami na posesji.

Dobrze, ale na czym właściwie polega? Chodzi o klucz generalny, czyli taki, który otwiera wiele różnych zamków. Ten efekt udaje się uzyskać dzięki przemyślanemu montażowi specjalnie dobranych wkładek. Największą zaletą jest możliwość pełnej kontroli dostępu. Na przykład pracownicy administracyjni i kadra kierownicza mogą mieć klucz, który otwiera dosłownie wszystkie drzwi w budynku, a pozostali pracownicy taki, który pozwala na dostęp jedynie do wybranych pomieszczeń.

System Master Key świetnie sprawdza się na przykład na terenie strzeżonego osiedla mieszkaniowego. Wygodą jest to, że nie trzeba nosić ze sobą pęku kluczy – np. jeden może otwierać furtkę, bramę, klatkę schodową, piwnicę oraz śmietnik. Ten komfort jest nie do przecenienia. Podobnie zresztą jak bezpieczeństwo – odpowiednio zaprojektowany system wkładek antywłamaniowych może skutecznie zniechęcać potencjalnych włamywaczy. Co ważne, system klucza generalnego można w każdej chwili zmodyfikować do konkretnych potrzeb czy rozbudować (w zasadzie bez ograniczeń), a także połączyć z innymi systemami kontroli dostępu.

Warto współpracować z fachowcami

Profesjonalny serwis zamków to właściwa firma do wdrożenia systemu master key. Z pogotowiem ślusarskim można skonsultować najlepsze rozwiązania, a także przedyskutować wszystkie założenia przed instalacją nowych wkładek. Właśnie dlatego z naszą firmą współpracują nie tylko klienci indywidualni, ale również deweloperzy czy duże firmy.

Bardzo ważne, aby w przypadku wkładek i zamków przeprowadzać regularny serwis, działania konserwacyjne. Klucze nie mogą zacinać się w zamku, a samo zabezpieczenie musi być maksymalnie trudne do złamania przez włamywaczy, którzy rozwijają się z każdym rokiem i stanowią coraz większe zagrożenie, bo mają dostęp do nowoczesnych technologii.

Dlaczego warto powierzyć wdrożenie systemu master key firmie ślusarskiej pracującej w formie pogotowia zamkowego? Ponieważ to gwarancja pomocy fachowców przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Naprawa drzwi, serwisy powłamaniowe, czyszczenie zamków, naprawa i wymiana zużytych części… dobrze, jeżeli fachowiec specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klienta i budzi zaufanie. Przekonaj się, dlaczego to właśnie nam powierza się zlecenia związane z bezpieczeństwem. Napisz e-mail lub zadzwoń, nawet w tym momencie. Z pewnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z systemem master key czy dopasowaniem zamków antywłamaniowych do konkretnych drzwi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × four =